2021 Service Awards

Each year, the University of Arizona recognizes employees who reach anniversary milestones in five-year increments. To be honored, you must have served at the University for at least 10 years.

Please accept our heartfelt congratulations to you and the 1,122 employees who reached a service milestone in 2021.

University leadership wishes to thank you for making the University a better place to work, learn, and achieve great things.

2021 Quick Stats

352

First-Time Honorees
10-year service award

112

Silver Anniversaries
25-year service award

6

Golden Anniversaries
50-year service award

Message From the President

Milestones

Here is some of what you have witnessed in your time at the University.

1971 | 50-Year Award

In 1971, the College of Medicine graduated its first class and the University Hospital (now Banner-University Medical Center) opened its doors.

Pictured: Dedication of the College of Medicine Basic Sciences Building, Nov. 17, 1971.

1976 | 45-Year Award

In 1976, the entire University budget was $150 million, half funded by the state legislature, and 10% from tuition. (Today, our total revenue is more than $2 billion.)

Pictured: Users working at microform readers in the Main Library, 1976.

1981 | 40-Year Award

In 1981, the SALT Center opened, serving three students with learning disabilities. Today, it’s recognized as one of the most innovative and successful student support programs nationwide. The University also commissioned the Curving Arcades sculpture at Campbell and the mall.

Pictured: View west from Arizona stadium, Feb. 1981.

1986 | 35-Year Award

In 1986, a costume malfunction created Wilma Wildcat. She debuted on a blind date with Wilbur. UArizona women’s sports is now way more than a sidekick.

Pictured: Wilbur and Wilma Wildcat.

1991 | 30-Year Award

The big question in 1991 was who would succeed the retiring Henry Koffler as UArizona president. The answer: Manuel Pacheco. We also welcomed future hall of fame softball coach Mike Candrea.

Pictured: Mike Candrea at the 9th annual Pima County Sports Hall of Fame Banquet, July 25, 1998.

1996 | 25-Year Award

In 1996, UArizona welcomed its first tenants to its tech park on the far east side on Rita Road. In addition, the Arizona Telemedicine Program was created following a $1.2 million budget allocation from the state legislature.

Pictured: University Tech Park on Rita Road.

2001 | 20-Year Award

In 2001, the Integrated Learning Center underground (the brainchild of President Manuel Pacheco) was completed. The new facility would help foster excellence in undergraduate education to mirror our research excellence.

Pictured: Integrated Learning Center.

2006 | 15-Year Award

15 years ago, you may have watched the Helen S. Schaefer building rise north of Speedway, creating a permanent home for the Poetry Center. This award-winning example of contemporary architecture preserves one of the finest collections of contemporary poetry in the nation.

Pictured: University Poetry Center.

2011 | 10-Year Award

The 352 “newbies” who arrived 10 years ago have only known Biosphere 2 as a University property. The facility was acquired on July 1, 2011, following two generous gifts from CDO Ranching & Development and the Philecology Foundation of Fort Worth, Texas.

Pictured: Biosphere 2.

Gift Information

Service award recipients will be recognized with a gift. However, because of the continued effects of the COVID-19 pandemic, we are still unable to host in-person events or distribute gifts. As soon as we know more about availability of the Visitor Center space for gift pickup, we will be in contact with all eligible 2020 and 2021 recipients. We apologize for the delay.

List of Honorees

Download our 2021 Booklet PDF or the sortable Excel sheet.

Name Department Name Award

M Denton

Chemistry & Biochemistry - Sci

50 Year Award

Theodore Downing

Research, Innovation & Impact

50 Year Award

Theodore Laetsch

Mathematics

50 Year Award

Stephen Larson

Lunar and Planetary Lab

50 Year Award

Peter Strittmatter

Astronomy

50 Year Award

Thomas Volgy

School of Government and Public Policy

50 Year Award
Name Department Name Award

Alma Enciso

Research Administration

45 Year Award

Barry Ganapol

Aerospace and Mechanical Engineering

45 Year Award

Stuart Hameroff

Anesthesiology

45 Year Award

Dennis Lichtenberger

Chemistry & Biochemistry - Sci

45 Year Award

Debra Pearson

V-Bar-V Ranch - Research

45 Year Award

William Roeske

Medicine

45 Year Award

Barry Schaede

Infrastructure and Foundational Technologies

45 Year Award

Name Department Name Award

Victor Baker

Hydrology and Atmospheric Sciences

40 Year Award

Karen Blohm-Mangone

Pharmacology and Toxicology

40 Year Award

Anne Cress

Cellular and Molecular Medicine

40 Year Award

Ernest Cruz

Facilities Management Custodial

40 Year Award

Kevin Fitzsimmons

Department of Environmental Science - Research

40 Year Award

Edna Galvez

Delivery, Description, and Acquisition

40 Year Award

Juan Garcia

History

40 Year Award

Charles Gerba

Department of Environmental Sciences-Ins

40 Year Award

Robert Grunloh

Technology Strategy and Services

40 Year Award

Dolores Hill

Lunar and Planetary Lab

40 Year Award

Anthony Jull

Geosciences

40 Year Award

Michael Katz

Pharmacy Practice and Science

40 Year Award

Georgina Lambert

School of Plant Sciences - Instruction

40 Year Award

Oscar Lujan

SALT Center Learning Disabilities

40 Year Award

Audrey Mattson

Student Programs

40 Year Award

Pamela Mendel

Education - Dean's Office

40 Year Award

Terry Mullin

Southwest Institute for Research on Women

40 Year Award

Alan Newell

Mathematics

40 Year Award

Jeanne Pemberton

Chemistry & Biochemistry - Sci

40 Year Award

Lizabeth Petersen

Poison Control Center

40 Year Award

Saul Rodriguez

Student Union-Operations

40 Year Award

Timothy Secomb

BIO5 Institute

40 Year Award

Robert Varady

Udall Center

40 Year Award

David Venable

Ecology and Evolutionary Biology

40 Year Award

Melanie Wallendorf

Marketing

40 Year Award

Eleanor Warder

Chemistry & Biochemistry - Sci

40 Year Award

Name Department Name Award

Ara Arabyan

Engineering Administration

35 Year Award

Terry Badger

College of Nursing

35 Year Award

Esperanza Bejarano

Facilities Management Utilities

35 Year Award

Mark Borgstrom

Research and Discovery Technologies

35 Year Award

Moysey Brio

Mathematics

35 Year Award

Patricia Broyles

Ophthalmology and Vision Sciences

35 Year Award

Andrew Cohen

Geosciences

35 Year Award

Glinda Davidson

Lunar and Planetary Lab

35 Year Award

Saumya Debray

Computer Science

35 Year Award

Antonio Estrada

Mexican American Studies

35 Year Award

Alice Goddard

Pediatrics

35 Year Award

Kevin Gosner

History

35 Year Award

D Guertin

School of Natural Resources and The Environment - Research

35 Year Award

Lee Ann Hamilton

Campus Health and Wellness

35 Year Award

Humberto Hernandez

Yuma Agriculture Center - Research

35 Year Award

Jeannette Hoit

Speech Language and Hearing Sciences

35 Year Award

Sarah Holzman

Poison Control Center

35 Year Award

Christopher Impey

Astronomy

35 Year Award

Karen Kenagy

Steward Observatory

35 Year Award

Nai-Hang Kwong

James C Wyant College of Optical Sciences

35 Year Award

Michael Leuthold

Hydrology and Atmospheric Sciences

35 Year Award

Robert Maier

Mathematics

35 Year Award

Sallie Marston

School of Geography, Development & Environment

35 Year Award

Hubert Martin

Steward Observatory

35 Year Award

Fernando Martinez

Asthma and Airway Disease Research Center

35 Year Award

Fred Martinez

Procurement and Contracting Services

35 Year Award

Mitchel Mcclaran

School of Natural Resources and The Environment - Research

35 Year Award

Jerome Moloney

James C Wyant College of Optical Sciences

35 Year Award

Gerald Monsman

English

35 Year Award

Jose Montante

Entomology - Research

35 Year Award

Thomas Park

School of Anthropology

35 Year Award

Charles Putnam

Surgery

35 Year Award

Denise Roe

Epidemiology and Biostatistics

35 Year Award

Ruby Romero

Admissions and New Student Enrollment

35 Year Award

Rosemary Romo

Disability Resource Center

35 Year Award

Jerzy Rozenblit

Electrical and Computer Engineering

35 Year Award

Rebecca Ruiz

Rural Health Office

35 Year Award

Bruce Russell

Environmental Science - Extension

35 Year Award

Henry Schrader

Facilities Management Maintenance Services

35 Year Award

Daniel Spaite

Department of Emergency Medicine

35 Year Award

Ben Sternberg

Mining and Geological Engineering

35 Year Award

Michael Stilson

Campus Health and Wellness

35 Year Award

Timothy Swindle

Lunar and Planetary Lab

35 Year Award

Gary Thompson

Agricultural and Resource Economics - Research

35 Year Award

Donald Uhlmann

Materials Science and Engineering

35 Year Award

Cinda Van Winkle

Management Information Systems

35 Year Award

Rebecca Vance

Speech Language and Hearing Sciences

35 Year Award

Mary Voyatzis

School of Anthropology

35 Year Award

Grace Wagner

College of Medicine Administration - Research

35 Year Award

Richard Wahl

Pediatrics

35 Year Award

Jael Walker

Secretary of the University

35 Year Award

Michael Wallace

Parking and Transportation

35 Year Award

James Walsh

Ecology and Evolutionary Biology

35 Year Award

Mary Wildner-Bassett

German Studies

35 Year Award

Marian Wiseley

Linguistics

35 Year Award

Tian-Chyi Yeh

Hydrology and Atmospheric Sciences

35 Year Award

Name Department Name Award

Maria Altbach

Medical Imaging

30 Year Award

Satheesh Aradhyula

Agricultural and Resource Economics - Research

30 Year Award

Alex Armenta

Facilities Management Maintenance Services

30 Year Award

Norma Ayon

Fine Arts Administration

30 Year Award

Samuel Bailey

Arizona Space Institute

30 Year Award

Lidia Barcelo

UA Library Administration ADM

30 Year Award

James Baygents

Engineering Administration

30 Year Award

Achyut Bhattacharyya

Pathology

30 Year Award

Gregory Bradley

Animal & Comparative Sciences-Res

30 Year Award

Margaret Briehl

Pathology

30 Year Award

Wesley Brittain

University Police Department

30 Year Award

Geneva Burns

College of Nursing

30 Year Award

William Canizales

Facilities Management Maintenance Services

30 Year Award

Jeffrey Christensen

Risk Management and Safety

30 Year Award

David Christiana

School of Art

30 Year Award

Mary Conner

County Office - Maricopa County

30 Year Award

Tiburcio Contreras

Maricopa Agricultural Center - Research

30 Year Award

Timothy Corley

Hydrology and Atmospheric Sciences

30 Year Award

Pia Cuneo

School of Art

30 Year Award

Scott Derigne

BIO5 Institute

30 Year Award

Nancy Driscoll

Nutritional Sciences - Instruction

30 Year Award

Peter Ellsworth

Entomology - Research

30 Year Award

Heather Enos

Lunar and Planetary Lab

30 Year Award

Rosalind Fair

Family and Community Medicine

30 Year Award

Mary Fox

American Indian Studies Program

30 Year Award

Leonid Friedlander

Mathematics

30 Year Award

Jean-Philippe Galons

Medical Imaging

30 Year Award

Howard Gimblett

School of Natural Resources and The Environment - Research

30 Year Award

Rhea Gowin

Graduate College Administration

30 Year Award

John Greivenkamp

James C Wyant College of Optical Sciences

30 Year Award

Sarah Gutierrez

University Police Department

30 Year Award

Michael Hammer

BIO5 Institute

30 Year Award

Richard Healey

Philosophy

30 Year Award

Sonia Hernandez

Facilities Management Maintenance Services

30 Year Award

Mariano Hernandez Narvaez

School of Natural Resources and The Environment - Research

30 Year Award

Robyn Huff-Eibl

Access and Information Services

30 Year Award

Lauri Johnson

School of Landscape Architecture

30 Year Award

David Killick

School of Anthropology

30 Year Award

Suzanne Knosp

School of Dance

30 Year Award

David Labiner

Neurology

30 Year Award

Feng-Hsi Liu

East Asian Studies

30 Year Award

Andrea Lopez

COM Academic Affairs

30 Year Award

Melissa Lowe

School of Dance

30 Year Award

Raina Maier

Department of Environmental Science - Research

30 Year Award

Alice Mcarthur

Sarver Heart Center

30 Year Award

Joseph Miller

Ophthalmology and Vision Sciences

30 Year Award

Barbara Mills

School of Anthropology

30 Year Award

Katherine Morrissey

History

30 Year Award

Steven Mullen

Hydrology and Atmospheric Sciences

30 Year Award

Martin Munro

Tree Ring Laboratory

30 Year Award

Claudia Nelson

Research, Innovation & Impact

30 Year Award

Marc Orbach

School of Plant Science - Research

30 Year Award

Gillian Paine-Murrieta

Cancer Center Division

30 Year Award

Tao Peng

Valley Fever Center for Excellence

30 Year Award

Patricia Radford

Andrew Weil Center for Integrative Medicine

30 Year Award

Bashar Rizk

Lunar and Planetary Lab

30 Year Award

John Ruth

Orthopedic Surgery

30 Year Award

Marek Rychlik

Mathematics

30 Year Award

Steven Saavedra

Chemistry & Biochemistry - Sci

30 Year Award

Deborah Sakiestewa

All of Us Research Program

30 Year Award

Charles Sanchez

Department of Environmental Science - Research

30 Year Award

Julie Schippers

Neurosurgery

30 Year Award

Karen Schumaker

School of Plant Science - Research

30 Year Award

Beverly Seckinger

School of Theatre Film and Television

30 Year Award

Christopher Shinohara

Defense & Security Research Institute

30 Year Award

Marcia Simon

English

30 Year Award

Violet Siwik

Family and Community Medicine

30 Year Award

Marvin Slepian

Medicine

30 Year Award

Celia Stenzel

Engineering Administration

30 Year Award

Carla Stoffle

School of Information

30 Year Award

Richard Stoffle

Bureau of Applied Research in Anthropology

30 Year Award

Lynne Tomasa

Family and Community Medicine

30 Year Award

Ramzi Touchan

Tree Ring Laboratory

30 Year Award

Christopher Walker

Astronomy

30 Year Award

James Warneke

Surgery

30 Year Award

Jan Wehr

Mathematics

30 Year Award

Martin Weinand

Neurosurgery

30 Year Award

Cynthia White

French and Italian

30 Year Award

Craig Wissler

School of Natural Resources and The Environment - Research

30 Year Award

Zhongguo Xiong

School of Plant Science - Research

30 Year Award

Name Department Name Award

Edward Ackerley

Marketing

25 Year Award

Rosemary Alvarado

Surgery

25 Year Award

Rosi Andrade

Southwest Institute for Research on Women

25 Year Award

Dalila Ayoun

French and Italian

25 Year Award

Arturo Baez

Campus Agriculture Center

25 Year Award

Ralph Banks

Planning, Design and Construction

25 Year Award

Cynthia Barlow

Fine Arts Administration

25 Year Award

Todd Bell

Residential Facilities

25 Year Award

Paul Bennett

Law Instruction

25 Year Award

Lehman Benson

Management and Organizations

25 Year Award

Monica Blancarte

Administration and Athletics

25 Year Award

Robert Blew

Health Promotion Sciences

25 Year Award

Gary Bluemke

University Animal Care

25 Year Award

Tara Bode

Lunar and Planetary Lab

25 Year Award

Joseph Bonito

Communication

25 Year Award

Curtis Booth

Electrical and Computer Engineering

25 Year Award

Kimberly Chapman

Steward Observatory

25 Year Award

Anne Chase

Geosciences

25 Year Award

Qin Chen

Pharmacy Practice and Science

25 Year Award

Zhao Chen

Epidemiology and Biostatistics

25 Year Award

Elliott Cheu

Science Administration

25 Year Award

Eric Clarkson

Medical Imaging

25 Year Award

Debra Cox-Howard

Campus Health and Wellness

25 Year Award

Hope Dang

Molecular and Cellular Biology

25 Year Award

Claudia Davila

Presidential Events & University Ceremonies

25 Year Award

David Dettman

Geosciences

25 Year Award

Robert Downs

Geosciences

25 Year Award

Nura Dualeh

STEM Learning Center

25 Year Award

Anne-Marie Engels-Brooks

French and Italian

25 Year Award

Suzanne Ernstein

Maricopa Agricultural Center - Research

25 Year Award

Torsten Falk

Neurology

25 Year Award

Dawn Farmer

Facilities Management Maintenance Services

25 Year Award

Melissa Fitch

Spanish and Portuguese

25 Year Award

Tonya Fotheringham

Immunobiology

25 Year Award

Frank Fregoso

Technical Services

25 Year Award

Michael Friedmann

Disability Resource Center

25 Year Award

Andrew Fuglevand

Physiology

25 Year Award

Melissa Goldsmith

College of Nursing

25 Year Award

Carol Gregorio

Cellular and Molecular Medicine

25 Year Award

Rogelio Guzman

Facilities Management Maintenance Services

25 Year Award

Karl Harshman

Lunar and Planetary Lab

25 Year Award

Victoria Healey

Pharmacology

25 Year Award

Keleen Huff

Chemistry & Biochemistry - Sci

25 Year Award

Martha Hunter

Entomology - Research

25 Year Award

Julia Indik

Medicine

25 Year Award

Maia Ingram

Health Promotion Sciences

25 Year Award

Raul Islas

Animal & Comparative Sciences-Res

25 Year Award

William Jacobs

Psychology

25 Year Award

Adriana Jones

Facilities Management Custodial

25 Year Award

Pawel Kiela

Pediatrics

25 Year Award

Richard Kiser

Economic Science Laboratory

25 Year Award

Scott Klewer

Pediatrics

25 Year Award

Walter Klimecki

Veterinary Medicine Administration

25 Year Award

Christopher Kopach

Facilities Management Administration Human Resources

25 Year Award

Julian Kunnie

Department of Religious Studies and Classics

25 Year Award

Cheryl Lacasse

College of Nursing

25 Year Award

Teresa Lappin

Steward Observatory

25 Year Award

Brenda Lee

Medicine Administration

25 Year Award

Martina Loftus

Family and Community Medicine

25 Year Award

Gary Lotze

Arizona Arts Live

25 Year Award

Michael Lukach

Cancer Center Division

25 Year Award

Nina Madrid

Administration and Athletics

25 Year Award

Maria Mandel

Valley Fever Center for Excellence

25 Year Award

Mary Marian

Nutritional Sciences - Instruction

25 Year Award

Susan Mathews

Pediatrics

25 Year Award

Alejandra Mcafee

Multiple Mirror Telescope Observatory

25 Year Award

Cheryl McCauley

Science Administration

25 Year Award

Christopher Mccotter

Infrastructure and Foundational Technologies

25 Year Award

Alfred McEwen

Lunar and Planetary Lab

25 Year Award

Kathleen Melde

Engineering Administration

25 Year Award

Paul Melendez

Management and Organizations

25 Year Award

Francisca Mendoza

Residential Facilities

25 Year Award

Thea Meyer

The UofA BookStores

25 Year Award

Douglas Miller

Large Binocular Telescope Observatory

25 Year Award

Amy Mitchell

Obstetrics and Gynecology

25 Year Award

Maile Nadelhoffer

Economic and Business Research Center

25 Year Award

Lisa Nagy

Molecular and Cellular Biology

25 Year Award

David Nix

Pharmacy Practice and Science

25 Year Award

Diane Ohala

Linguistics

25 Year Award

Jose Padilla-Torres

Immunobiology

25 Year Award

Jennifer Pierson

Steward Observatory

25 Year Award

Cheryl Plummer

Arizona Student Unions

25 Year Award

Mario Rascon

Steward Observatory

25 Year Award

Robert Reynolds

Large Binocular Telescope Observatory

25 Year Award

Valorie Rice

Economic and Business Research Center

25 Year Award

Diana Rix

Aerospace and Mechanical Engineering

25 Year Award

Donato Romagnolo

Nutritional Sciences - Research

25 Year Award

Suzanne Romero

Accounts Payable

25 Year Award

Theresa Ryan

Psychology

25 Year Award

Christine Salvesen

Student Success and Retention Innovation

25 Year Award

Monika Schmelz

Pathology

25 Year Award

Paul Schofield

Animal & Comparative Sciences-Res

25 Year Award

Ornella Selmin

Nutritional Sciences - Research

25 Year Award

Matthew Shimel

Administrative Technologies

25 Year Award

Jacqueline Shrestha

School of Music

25 Year Award

Jacqueline Siqueiros

Enrollment Management

25 Year Award

Charlotte Smith

Surgery

25 Year Award

Mark St Onge

Facilities Management Utilities

25 Year Award

Robert Steidl

School of Natural Resources and The Environment - Research

25 Year Award

Sally Stevens

Gender and Womens Studies

25 Year Award

Alan Strauss

Steward Observatory

25 Year Award

Lajos Szabo

Chemistry & Biochemistry - Sci

25 Year Award

Bruce Tabashnik

Entomology - Research

25 Year Award

Frans Tax

Molecular and Cellular Biology

25 Year Award

Richard Tuckett

School of Theatre Film and Television

25 Year Award

Richard Vaillancourt

Pharmacology and Toxicology

25 Year Award

Bruce Vaughan

Planning, Design and Construction

25 Year Award

April Wagner

University Animal Care

25 Year Award

Richard Wagner

Research Laboratory and Safety Services

25 Year Award

Thomas West

Residential Facilities

25 Year Award

Gary Windham

Infrastructure and Foundational Technologies

25 Year Award

Ho-Hyung Woo

Cancer Center Division

25 Year Award

Name Department Name Award

Felipe Acuna

Student Food Service

20 Year Award

Mary Amistadi

Department of Environmental Science - Research

20 Year Award

Brian Anderson

James C Wyant College of Optical Sciences

20 Year Award

Nadja Anderson

Molecular and Cellular Biology

20 Year Award

Jennifer Andrews

Pediatrics

20 Year Award

Renee Aragon-Verdugo

Human Resources

20 Year Award

Traci Armstrong Florian

County Office - Maricopa County

20 Year Award

Joseph Astier

School of Information

20 Year Award

William Bates

College of Applied Science and Technology

20 Year Award

David Baty

Infrastructure and Foundational Technologies

20 Year Award

Anita Bell

Tech Parks Arizona

20 Year Award

Ricky Bergeron

UAHS Communications

20 Year Award

Nicole Bergier

Health Promotion Sciences

20 Year Award

Baron Bernard

AHS BioCommunications

20 Year Award

Carol Besselsen

Chemistry & Biochemistry - Sci

20 Year Award

Ravindra Bhat

Office of Budget and Planning

20 Year Award

Jessica Bodzioch

Psychiatry

20 Year Award

Astrid Bonnett

Residential Facilities

20 Year Award

Guido Brusa Zappellini

Large Binocular Telescope Observatory

20 Year Award

Keith Cannon

V-Bar-V Ranch - Research

20 Year Award

Stephanie Carroll

Community, Environment and Policy

20 Year Award

Glenn Celenza

Planning, Design and Construction

20 Year Award

Norma Chacon

Facilities Management Custodial

20 Year Award

Jonathan Chorover

Department of Environmental Science - Research

20 Year Award

Barbara Citera

German Studies

20 Year Award

Andrea Clements

Poison Control Center

20 Year Award

Randall Cohen

Administration and Athletics

20 Year Award

Connie Colbert

Cellular and Molecular Medicine

20 Year Award

Brian Comisso

Multiple Mirror Telescope Observatory

20 Year Award

Barbara Cone

Speech Language and Hearing Sciences

20 Year Award

Eddie Contreras

Student Food Service

20 Year Award

Joanie Contreras

County Office - Pima County

20 Year Award

Rebecca Cook

Continuing and Professional Education

20 Year Award

Matthew Cordes

Chemistry & Biochemistry - Sci

20 Year Award

Kim Corley

Neurology

20 Year Award

Gabriel Coronado

Steward Observatory

20 Year Award

Richard Cruz

Physics

20 Year Award

Jixun Dai

Chemistry & Biochemistry - Sci

20 Year Award

Albert Darby

Infrastructure and Foundational Technologies

20 Year Award

Richard De Armond

Medicine

20 Year Award

Benjamin Degain

Entomology - Research

20 Year Award

Marcela Delgado

SALT Center Learning Disabilities

20 Year Award

Colm Dineen

Mathematics

20 Year Award

Christopher Domin

School of Architecture

20 Year Award

Eiichi Egami

Steward Observatory

20 Year Award

Jose Ek Vitorin

Physiology

20 Year Award

Marissa Elias-Castaneda

Administration and Athletics

20 Year Award

Brian Enquist

Ecology and Evolutionary Biology

20 Year Award

Heidi Erickson

Medicine

20 Year Award

Rebecca Escudero

Student Food Service

20 Year Award

Maysoon Eshelman

Campus IT Partnerships

20 Year Award

Samira Farwaneh

School of Middle Eastern and North African Studies

20 Year Award

James Field

Chemical and Environmental Engineering

20 Year Award

Patrick Fimbres

Steward Observatory

20 Year Award

Mark Fischer

Infrastructure and Foundational Technologies

20 Year Award

Joy Florence

Student Union-Operations

20 Year Award

Joseph Galaskiewicz

Sociology

20 Year Award

Connie Gardner

Research, Innovation & Impact

20 Year Award

Jennifer Gardner Smith

Agriculture Extension Administration

20 Year Award

Indraneel Ghosh

Chemistry & Biochemistry - Sci

20 Year Award

John Gibson

Multiple Mirror Telescope Observatory

20 Year Award

Rebecca Gomez

Psychology

20 Year Award

David Gonzalez

James C Wyant College of Optical Sciences

20 Year Award

Matthew Goode

School of Natural Resources and The Environment - Research

20 Year Award

David Graizbord

Arizona Center for Judaic Studies

20 Year Award

Patricia Griffin

The UofA BookStores

20 Year Award

Stefano Guerra

Asthma and Airway Disease Research Center

20 Year Award

Eneida Guerra De Lima

Lunar and Planetary Lab

20 Year Award

Michael Hairgrove

Administration and Athletics

20 Year Award

Eleni Hasaki

School of Anthropology

20 Year Award

Janet Hawley

Speech Language and Hearing Sciences

20 Year Award

Cathleen Hayes

Parking and Transportation

20 Year Award

Dennis Haymore

SALT Center Learning Disabilities

20 Year Award

Virginia Healy

Social and Behavioral Sciences Administration

20 Year Award

Bruce Helming

Campus Health and Wellness

20 Year Award

Antonio Hernandez

Student Union-Operations

20 Year Award

Renee Hernandez

Facilities Management Administration Human Resources

20 Year Award

Melanie Hingle

Nutritional Sciences - Research

20 Year Award

Georg Hishaw

Neurology

20 Year Award

Quincy Hobbs

IT Service Management

20 Year Award

Mariella Hofacre

College of Nursing

20 Year Award

Emely Hoffman

Pharmacology and Toxicology

20 Year Award

Stephen Hooper

Large Binocular Telescope Observatory

20 Year Award

Nancy Horton

Molecular and Cellular Biology

20 Year Award

Joyce Hospodar

Rural Health Office

20 Year Award

Yi Hu

Mathematics

20 Year Award

Trina Hughes

Medicine

20 Year Award

Mary Irwin

Educational Policy Studies and Practice

20 Year Award

Paige Jacobson

Molecular and Cellular Biology

20 Year Award

Sean Keel

Steward Observatory

20 Year Award

Josephine Kelly

Fine Arts Administration

20 Year Award

Kurtis Kenagy

Steward Observatory

20 Year Award

Amy Kimme-Hea

Social and Behavioral Sciences Administration

20 Year Award

Cory Knop

Multiple Mirror Telescope Observatory

20 Year Award

Cheryl Knott

School of Information

20 Year Award

Leonid Kunyansky

Mathematics

20 Year Award

Kathleen Landeen

Department of Environmental Sciences-Ins

20 Year Award

Dante Lauretta

Lunar and Planetary Lab

20 Year Award

Diana Leonard

Communication

20 Year Award

Carl Liaupsin

Disability and Psychoeducation Studies

20 Year Award

Christina Lieberman

Dean of Students Office

20 Year Award

Wei Lin

Systems and Industrial Engineering

20 Year Award

Martha Lindsey

Center for Toxicology

20 Year Award

Matthew Littler

Arizona Global

20 Year Award

Johnny Lollar

University Police Department

20 Year Award

Alicia Lopez

Interdisciplinary Graduate Program Administration

20 Year Award

Elizabeth Lopez

Procurement and Contracting Services

20 Year Award

Robert Lopez

Steward Observatory

20 Year Award

Sandra Lopez

Facilities Management Custodial

20 Year Award

Silvia Lopez

Medicine

20 Year Award

Kristen Lynch

Medicine Administration

20 Year Award

Robbie Macpherson

Research and Discovery Technologies

20 Year Award

Tilak Mahato

Biosystems Engineering - Research

20 Year Award

Elaine Marchello

Office of Instruction and Assessment

20 Year Award

Mark Marikos

Facilities Management Administration Human Resources

20 Year Award

Francisco Marmolejo

Arizona Global-Other

20 Year Award

Marilyn Marron

School of Plant Science - Research

20 Year Award

Matthew Mars

Agricultural Education Technology and Innovation-Instruction

20 Year Award

Christopher Martin

Arizona Telemedicine Program

20 Year Award

Elaine Mattes

Agriculture Administration

20 Year Award

Mary Matthews

Senior Vice President Health Sciences

20 Year Award

Guy McArthur

Lunar and Planetary Lab

20 Year Award

Misty McCormick

Administrative Technologies

20 Year Award

Robert Mccune

Thrive Center

20 Year Award

Amani Mikail

Sarver Heart Center

20 Year Award

Karl Misselt

Steward Observatory

20 Year Award

Cristina Moore

Mathematics

20 Year Award

Irma Morales

Facilities Management Custodial

20 Year Award

Denise Moreno Ramirez

Department of Environmental Science - Research

20 Year Award

Jane Morrison

Steward Observatory

20 Year Award

Robert Olsen

Steward Observatory

20 Year Award

Ricardo Ortiz

Multiple Mirror Telescope Observatory

20 Year Award

Chad Park

Chemistry & Biochemistry - Sci

20 Year Award

Amy Parrott

County Office - Yuma County

20 Year Award

Stephanie Pearmain

English

20 Year Award

Frank Perez

Risk Management and Safety

20 Year Award

Jennifer Peters

Rural Health Office

20 Year Award

Sofia Petropoulos

UA Library Administration ADM

20 Year Award

Paulette Pierce

Department of Emergency Medicine

20 Year Award

Kristen Pogreba Brown

Epidemiology and Biostatistics

20 Year Award

John Pollard

The Honors College

20 Year Award

Tasha Pontifex

Animal & Comparative Sciences-Res

20 Year Award

Kriss Pope

Engineering Administration

20 Year Award

Edward Prather

Astronomy

20 Year Award

Barry Pryor

School of Plant Science - Research

20 Year Award

Tracey Purcell

Neuroscience

20 Year Award

Lisa Rascon

Pediatrics

20 Year Award

Sally Reel

College of Nursing

20 Year Award

Josh Reiniche

Parking and Transportation

20 Year Award

Asya Roberts

Office of the Provost

20 Year Award

Luis Rocha

Facilities Management Administration Human Resources

20 Year Award

Gilbert Rodriguez

AHS BioCommunications

20 Year Award

Martin Rodriguez

Facilities Management Custodial

20 Year Award

Elvira Rodriguez-Moreno

Facilities Management Custodial

20 Year Award

James Roebuck

Nutritional Sciences - Research

20 Year Award

Lucia Romero

Facilities Management Custodial

20 Year Award

Wendi Rountree

Marketing & Brand Management

20 Year Award

Javier Ruiz

Entomology - Research

20 Year Award

Lisa Rulney

Business Affairs Office

20 Year Award

Kenneth Ryan

Facilities Management Maintenance Services

20 Year Award

Matthew Salzer

Tree Ring Laboratory

20 Year Award

Jerilyn San Jose

Cancer Center Division

20 Year Award

Kathryn Sanderlin

Psychiatry

20 Year Award

Karen Seat

School of International Languages, Literatures and Cultures

20 Year Award

Karen Sesler

Educational Psychology

20 Year Award

Lynda Silvain

Agriculture Administration

20 Year Award

Ping Situ

Research and Learning

20 Year Award

Terry Smith

AHSC Research Support

20 Year Award

Laurie Soloff

UAHS Equity, Diversity & Incl

20 Year Award

Celia Soto

University Police Department

20 Year Award

Sandra Soto

Gender and Womens Studies

20 Year Award

Elizabeth Sparks

County Office - Pima County

20 Year Award

Patricia Sparks

Nutritional Sciences - Instruction

20 Year Award

Gregory Stafford

Steward Observatory

20 Year Award

S Stock

Animal & Comparative Sciences-Res

20 Year Award

Gates Stoner

Andrew Weil Center for Integrative Medicine

20 Year Award

Kate Su

Steward Observatory

20 Year Award

Jayashankar Subramani

Maricopa Agricultural Center - Research

20 Year Award

Akrum Tamimi

Biosystems Engineering - Instruction

20 Year Award

Lutz Taubert

Aerospace and Mechanical Engineering

20 Year Award

Valerie Teetor

School of Plant Science - Research

20 Year Award

Anthony Teso

University Animal Care

20 Year Award

Joseph Thomas

Facilities Management Utilities

20 Year Award

Joan Timeche

Udall Center

20 Year Award

Michael Tuell

Steward Observatory

20 Year Award

Adam Ussishkin

Linguistics

20 Year Award

Urs Utzinger

Biomedical Engineering

20 Year Award

Cerese Vaden

School of Art

20 Year Award

Angela Valencia

Senior Vice President Health Sciences

20 Year Award

Leticia Varela

Campus IT Partnerships

20 Year Award

Veronica Varela

University Police Department

20 Year Award

David Velenovsky

Speech Language and Hearing Sciences

20 Year Award

Ana Verdin

Administration and Athletics

20 Year Award

Natasha Warner

Linguistics

20 Year Award

Martha Whitaker

Hydrology and Atmospheric Sciences

20 Year Award

George Williams

Multiple Mirror Telescope Observatory

20 Year Award

Rod Wing

School of Plant Science - Research

20 Year Award

Georg Wondrak

Pharmacology and Toxicology

20 Year Award

Shu Fen Wung

College of Nursing

20 Year Award

Zhongxiang Xia

COM Information Technology Services

20 Year Award

Ramin Yadegari

School of Plant Science - Research

20 Year Award

Mark Yanagihashi

Chemistry & Biochemistry - Sci

20 Year Award

Catherine Zavala

IT Service Management

20 Year Award

Mary Zenizo

Parking and Transportation

20 Year Award

Jinhui Zhang

Cellular and Molecular Medicine

20 Year Award

Name Department Name Award

Jessica Acuna

Network for Information/Counseling

15 Year Award

David Allen

The Honors College

15 Year Award

Sama Alshaibi

School of Art

15 Year Award

Armando Alvarado

Steward Observatory

15 Year Award

Dayna Anderson

Asthma and Airway Disease Research Center

15 Year Award

Sylvia Anderson

Mathematics

15 Year Award

Daniel Apai

Steward Observatory

15 Year Award

Meredith Aronson

Student and Academic Technologies

15 Year Award

Erin Ashbeck

Arthritis Center - Research

15 Year Award

Melissa Ayala

Engineering Administration

15 Year Award

Neal Barto

Biosystems Engineering - Research

15 Year Award

Carl Bauer

School of Geography, Development & Environment

15 Year Award

Heather Beckman

Student and Academic Technologies

15 Year Award

Karl Bell

Residential Facilities

15 Year Award

Jose Bermudez

University Police Department

15 Year Award

Ashley Bidegain

James C Wyant College of Optical Sciences

15 Year Award

Janet Black

Medical Imaging

15 Year Award

Pierre Blanche

James C Wyant College of Optical Sciences

15 Year Award

Paul Boehmer

College of Medicine Phx Basic Medical Sciences

15 Year Award

Debbie Boggs

Surgery

15 Year Award

Sean Bottai

English

15 Year Award

Johnny Bowens

Africana Studies

15 Year Award

Lori Boyd

Chemistry & Biochemistry - Sci

15 Year Award

Erika Bracamonte

Pathology

15 Year Award

David Bresler

Humanities Administration

15 Year Award

Davis Brown

Facilities Management Business Services

15 Year Award

Stephanie Buechler

Udall Center

15 Year Award

Kevin Bulletts

Bureau of Applied Research in Anthropology

15 Year Award

Larry Busbea

School of Art

15 Year Award

Andrea Bushong

Animal & Comparative Sciences-Res

15 Year Award

Lissette Calderon

Arizona Global

15 Year Award

Leigh Carducci Spencer

Gender and Womens Studies

15 Year Award

Anthony Carrillo

Facilities Management Utilities

15 Year Award

Mary Castillo

Law Library

15 Year Award

Christopher Castro

Hydrology and Atmospheric Sciences

15 Year Award

Veronica Castro

Executive Office of the President

15 Year Award

Pavani Chalasani

Medicine

15 Year Award

Regina Chandler

Medicine

15 Year Award

Sara Chavarria

Education - Dean's Office

15 Year Award

Mei Cheng

School of Accountancy

15 Year Award

Yi-Chang Chiu

Dept of Civil and Architectural Engineering and Mechanics

15 Year Award

Sunhi Choi

Mathematics

15 Year Award

Hamish Christie

Chemistry & Biochemistry - Sci

15 Year Award

Veronica Chu

Office of Budget and Planning

15 Year Award

Sonia Colina

Spanish and Portuguese

15 Year Award

Yvette Corral

Surgery

15 Year Award

Robert Cote

English as a Second Language

15 Year Award

Theresa Crimmins

School of Natural Resources and The Environment - Research

15 Year Award

David Cuillier

Journalism

15 Year Award

Melissa Curran

School of Family and Consumer Sciences - Instruction

15 Year Award

Jeffrey Czapla-Myers

James C Wyant College of Optical Sciences

15 Year Award

Cheryl Darling

Student and Academic Technologies

15 Year Award

Jesse Davidson

Campus Health and Wellness

15 Year Award

William Davidson

Campus Agriculture Center

15 Year Award

Melinda Davila

Curricular Affairs

15 Year Award

Harmony Defazio Davies

Arizona Global

15 Year Award

Nicholas Delamere

Physiology

15 Year Award

Rosalyn DePalo

Andrew Weil Center for Integrative Medicine

15 Year Award

Jennifer Duan

Dept of Civil and Architectural Engineering and Mechanics

15 Year Award

Christopher Duggan

Aerospace and Mechanical Engineering

15 Year Award

Sandra Durazo

Education - Dean's Office

15 Year Award

Cezar Duron

Facilities Management Maintenance Services

15 Year Award

Tony Edgin

BIO5 Institute

15 Year Award

Kameron Eghtesadi

Housing & Residential Life

15 Year Award

Danielle Embry

Public Health Administration

15 Year Award

Leonard Escalante

Facilities Management Operational Services

15 Year Award

Sarah Estrada Sampe

SALT Center Learning Disabilities

15 Year Award

Maria Estrella Sanchez

Department of Environmental Science - Research

15 Year Award

Heather Ewing

Disability Resource Center

15 Year Award

Jaime Fatas

Spanish and Portuguese

15 Year Award

Jean-Marc Fellous

Psychology

15 Year Award

Amaraporn Fernando

University Analytics and Institutional Research

15 Year Award

Jennifer Fields

Office of Societal Impacts

15 Year Award

Rebecca Fisher

College of Medicine Phx Basic Medical Sciences

15 Year Award

Ellen Fishman

Student Financial Aid

15 Year Award

Niyuri Fleming

Cancer Center Division

15 Year Award

Jeremy Frey

English

15 Year Award

Octavio Fuentes

UA Library Administration ADM

15 Year Award

Trinity Fuentes

Office of Diversity and Inclusive Excellence

15 Year Award

Bruce Fulton

School of Information

15 Year Award

Claudia Gallego

Family and Community Medicine

15 Year Award

Sean Galyen

Office of Instruction and Assessment

15 Year Award

Luis Garcia

Facilities Management Operational Services

15 Year Award

Denise Garrett

Arizona Health Sciences Continuing Medical Education

15 Year Award

Hemanth Gavini

Medicine

15 Year Award

Alexander Gibbs

Lunar and Planetary Lab

15 Year Award

John Gibson

Arizona Public Media Administrative Services

15 Year Award

Dorothy Gilbertson-Dahdal

Medical Imaging

15 Year Award

Debra Gilmore

Medicine

15 Year Award

Angelina Giovanniello Hessell

Eller Administration

15 Year Award

Nikolas Glazier Hodge

Student and Academic Technologies

15 Year Award

Carlos Gonzales

Curricular Affairs

15 Year Award

Felicia Goodrum Sterling

Immunobiology

15 Year Award

Kaoru Goshima

Surgery

15 Year Award

Gary Gray

Steward Observatory

15 Year Award

Michael Greeley

Social and Behavioral Sciences Administration

15 Year Award

Brooke Grucella

School of Art

15 Year Award

Jeffrey Guba

Coll Arch Plan Landscape Arch Administration

15 Year Award

Jeremiah Hackett

Ecology and Evolutionary Biology

15 Year Award

Faten Halawi-Ghosn

School of Government and Public Policy

15 Year Award

Ronald Hammer

College of Medicine Phx Basic Medical Sciences

15 Year Award

Judy Harrison

Arizona Student Unions

15 Year Award

Karen Hastings

College of Medicine Phx Basic Medical Sciences

15 Year Award

Patricia Haynes

Health Promotion Sciences

15 Year Award

David Heineking

Phoenix Biomedical Campus Facilities and Planning

15 Year Award

Uwe Hilgert

BIO5 Institute

15 Year Award

Deborah Hoeft

College of Applied Science and Technology

15 Year Award

Sarah Hoffman

Mathematics

15 Year Award

Andrea Holm

Writing Skills Improvement Program

15 Year Award

Seanna Howard

Law Instruction

15 Year Award

Peter Hughes

Disability Resource Center

15 Year Award

Ashley Hurand

University Analytics and Institutional Research

15 Year Award

Juana Ibarra

Residential Facilities

15 Year Award

Brandyen Jackson

Maricopa Agricultural Center - Research

15 Year Award

Max Jackson

Student Administration Systems Group

15 Year Award

Shawn Jackson

Physics

15 Year Award

Johanne Jensen-Ives

Engineering Administration

15 Year Award

Mary Johnston

Planning, Design and Construction

15 Year Award

Clinton Jones

Maricopa Agricultural Center - Research

15 Year Award

Ronald Jones

James C Wyant College of Optical Sciences

15 Year Award

Cindy Kaiser

Eller Undergraduate Programs

15 Year Award

Jessica Kapp

Geosciences

15 Year Award

Jason Katterhenry

Technical Services

15 Year Award

Donald Kinser-Traut

School of Music

15 Year Award

Tiffany Kiramidjian

Center for the Philosophy of Freedom

15 Year Award

Tyson Korhonen

Information Technology

15 Year Award

Henrietta Kralovec

Teaching, Learning and Sociocultural Studies

15 Year Award

Jennifer Kruse

Dept of Civil and Architectural Engineering and Mechanics

15 Year Award

Robert Kuester

Medicine

15 Year Award

Sarah Lane-Gaxiola

Lunar and Planetary Lab

15 Year Award

Cynthia Laughren

Alumni & Development

15 Year Award

Eugene Lauria

Steward Observatory

15 Year Award

Anh Le

RII Business Services

15 Year Award

Seunghee Lee

School of Plant Science - Research

15 Year Award

Vinson Lee

Nutritional Sciences - Research

15 Year Award

Richard Leis

Lunar and Planetary Lab

15 Year Award

Mario Leon

University Police Department

15 Year Award

Brian LeRoy

Physics

15 Year Award

Michelle Levere

Academic Administration

15 Year Award

Peiwen Li

Aerospace and Mechanical Engineering

15 Year Award

Linda Littleman

Facilities Management Custodial

15 Year Award

Yong Liu

Marketing

15 Year Award

Brian Longseth

Facilities Management Custodial

15 Year Award

Barbara Lopez

Government & Community Relations

15 Year Award

David Lopez

University Police Department

15 Year Award

Lillian Lopez

College of Medicine Student Affairs

15 Year Award

Angelica Loreto

AHS BioCommunications

15 Year Award

Kathryn Lowers

Arizona Health Sciences Library

15 Year Award

Linda Lumsden

Journalism

15 Year Award

Barbara Lundquist

Eller Undergraduate Programs

15 Year Award

Laura Lustro

Chemistry & Biochemistry - Sci

15 Year Award

Patrick Lyons

Arizona State Museum

15 Year Award

Heath Macdowell

Steward Observatory

15 Year Award

Vera Madril

Senior Vice President Health Sciences

15 Year Award

Rebecca Maldonado

Facilities Management Custodial

15 Year Award

Joshua Malo

Medicine

15 Year Award

Amritlal Mandal

Physiology

15 Year Award

Mariette Marsh

Research Admin Services

15 Year Award

Brandon Marshall

Management Information Systems

15 Year Award

Maria Marshall

Ophthalmology and Vision Sciences

15 Year Award

Candice Mason

Cancer Center Division

15 Year Award

Daniel Mayhew

Information Technology

15 Year Award

Shana McClelland

Sponsored Projects & Contracting Services

15 Year Award

Louise McDermott

Large Binocular Telescope Observatory

15 Year Award

Leigh McDonald

University of Arizona Press

15 Year Award

Jennifer Mcintosh

Hydrology and Atmospheric Sciences

15 Year Award

Michelle Mcmahon

School of Plant Science - Research

15 Year Award

Bonnie Michalski

RII Research Communications

15 Year Award

Connie Miller

College of Nursing

15 Year Award

Marc Miller

Law Instruction

15 Year Award

Michelle Mioduski Woodward

Mathematics

15 Year Award

John Moeller

Management Information Systems

15 Year Award

Judith Molina

College of Nursing

15 Year Award

Jossi Montano Bell

Alumni & Development

15 Year Award

Monica Morales

Spanish and Portuguese

15 Year Award

Patricia Morales

Campus Health and Wellness

15 Year Award

Myrna Moreno

Campus Health and Wellness

15 Year Award

Michael Morris

Chemistry & Biochemistry - Sci

15 Year Award

Daniel Moseke

Research, Innovation & Impact

15 Year Award

Krishna Muralidharan

Materials Science and Engineering

15 Year Award

Thomas Murray

General Education Administration

15 Year Award

Jonathan Noble

English

15 Year Award

Jamison Noenickx

Steward Observatory

15 Year Award

Raina Obrien

College of Applied Science and Technology

15 Year Award

Chang Oh

James C Wyant College of Optical Sciences

15 Year Award

Leanna Olivar

Administration and Athletics

15 Year Award

Patricia Orosz-Coghlan

Steward Observatory

15 Year Award

Heather Ottenbacher

Nutritional Sciences - Research

15 Year Award

Carol Overpeck

University Police Department

15 Year Award

Jennifer Paine

Eller Administration

15 Year Award

Ravishankar Palanivelu

School of Plant Science - Research

15 Year Award

Oscar Parra

AHSC Research Support

15 Year Award

Ilaria Pascucci

Lunar and Planetary Lab

15 Year Award

Sangita Pawar

Research, Innovation & Impact

15 Year Award

Gloanna Peek

College of Nursing

15 Year Award

Michelle Perfect

Disability and Psychoeducation Studies

15 Year Award

Daniel Persky

Medicine

15 Year Award

Jessie Pettit

Family and Community Medicine

15 Year Award

Walter Piegorsch

Mathematics

15 Year Award

Brian Pierson

Housing & Residential Life

15 Year Award

Anjani Polit

Lunar and Planetary Lab

15 Year Award

Dallan Porter

Multiple Mirror Telescope Observatory

15 Year Award

Jean Poston

Student Food Service

15 Year Award

Marisol Quiroz

CATS Academics

15 Year Award

Jennifer Rascon

Chemistry & Biochemistry - Sci

15 Year Award

Sadhana Ravishankar

Animal & Comparative Sciences-Res

15 Year Award

Peter Reiners

Geosciences

15 Year Award

Hai Ren

East Asian Studies

15 Year Award

Robin Richards

Research, Innovation & Impact

15 Year Award

Veronica Rodriguez

Office of Instruction and Assessment

15 Year Award

Guadalupe Romero

Hydrology and Atmospheric Sciences

15 Year Award

Maria Ruiz

Facilities Management Custodial

15 Year Award

Joellen Russell

Geosciences

15 Year Award

Noelle Sallaz

Arizona Global

15 Year Award

Cesar Salvador

Facilities Management Maintenance Services

15 Year Award

Partha Samadder

Nutritional Sciences - Research

15 Year Award

Tani Sanchez

Africana Studies

15 Year Award

Martina Sanchez-Barraza

Residential Facilities

15 Year Award

Andrea Sanders

University Police Department

15 Year Award

Michael Sanderson

Ecology and Evolutionary Biology

15 Year Award

Staci Santa

Arizona Arts Live

15 Year Award

Gabriel Santiago

Facilities Management Business Services

15 Year Award

Renee Sayre

Psychology

15 Year Award

Marcel Schaap

Department of Environmental Science - Research

15 Year Award

Christine Schirmer

Ecology and Evolutionary Biology

15 Year Award

Lawrence Schlotterer

Facilities Management Custodial

15 Year Award

Peter Schmidt

Facilities Management Maintenance Services

15 Year Award

Thomas Schmidt

Campus Agriculture Center

15 Year Award

Robert Schon

School of Anthropology

15 Year Award

Christopher Scott

Udall Center

15 Year Award

Kelly Scott

Facilities Management Utilities

15 Year Award

Michael Sestiaga

Facilities Management Operational Services

15 Year Award

Mohammad Shahidullah

Physiology

15 Year Award

Stephen Smailey

Facilities Management Maintenance Services

15 Year Award

Catharine Smith

Pharmacology and Toxicology

15 Year Award

Gregory Smith

James C Wyant College of Optical Sciences

15 Year Award

Kerrie Sonnenberg

Engineering Administration

15 Year Award

Cindy Spasoff

University Police Department

15 Year Award

Paul Standley

COM Phoenix Academic Affairs

15 Year Award

Jack Sterbis

Arizona Global

15 Year Award

Paul Stewart

English as a Second Language

15 Year Award

Richard Thompson

School of Information

15 Year Award

Robert Thompson

Steward Observatory

15 Year Award

Michaela Todd

Medicine

15 Year Award

Ayse Tokar

Bureau of Applied Research in Anthropology

15 Year Award

Erin Turner

Teaching, Learning and Sociocultural Studies

15 Year Award

Lorrena Van Buggenum

-

15 Year Award

Martha Van Der Voort

Campus Health and Wellness

15 Year Award

Darlene Vanover

COM Academic Affairs

15 Year Award

Maria Vasquez

Facilities Management Custodial

15 Year Award

Stephanie Veatch

Administration

15 Year Award

Jose Villegas

Facilities Management Operational Services

15 Year Award

Lukas Vrba

Cancer Center Division

15 Year Award

Brian Waggoner

Large Binocular Telescope Observatory

15 Year Award

Patrick Walters

Infrastructure and Foundational Technologies

15 Year Award

Andrew Wang

RII Business Services

15 Year Award

Mike Wang

The UofA BookStores

15 Year Award

Tena Warshaw

University Animal Care

15 Year Award

Kristina Waters

Department of Emergency Medicine

15 Year Award

Lindsay Wedge

Student and Academic Technologies

15 Year Award

Benjamin Weiner

Multiple Mirror Telescope Observatory

15 Year Award

Beth Weinstein

School of Architecture

15 Year Award

Elena Weldy

Campus Health and Wellness

15 Year Award

Annisa Westcott

Senior Vice President Health Sciences

15 Year Award

Brent White

Arizona Global

15 Year Award

Marissa White

Surgery

15 Year Award

Sarah Wieland

Distance Education

15 Year Award

Amy Williams

Andrew Weil Center for Integrative Medicine

15 Year Award

Bryan Wilson

Law Administration

15 Year Award

Christopher Wolf

Alumni & Development

15 Year Award

Andrew Woodard

Social and Behavioral Sciences Administration

15 Year Award

Jessica Woodworth

Infrastructure and Foundational Technologies

15 Year Award

Xiaoyi Wu

Aerospace and Mechanical Engineering

15 Year Award

Mo Xiao

Economics

15 Year Award

Hexiong Yang

Geosciences

15 Year Award

Jennifer Yelich

Curricular Affairs

15 Year Award

Daniela Zarnescu

Molecular and Cellular Biology

15 Year Award

Rosa Zell

Executive Office of the President

15 Year Award

Name Department Name Award

Suzanne Affeldt

Administration and Athletics

10 Year Award

Michelle Albert

Rural Health Office

10 Year Award

Christopher Allen

School of Music

10 Year Award

Nadia Alvarez Mexia

Arizona Global

10 Year Award

Maria Ambrose

Senior Vice President Health Sciences

10 Year Award

Kirsteen Anderson

Human Resources

10 Year Award

Rosa Arballo

Facilities Management Custodial

10 Year Award

Justin Archer

Family and Community Medicine

10 Year Award

David Arciniega JR

Facilities Management Utilities

10 Year Award

Blondelle Arnold

Aerospace and Mechanical Engineering

10 Year Award

Cynthia Aspengren

County Office - Cochise County

10 Year Award

Jackie Assini

Public Health Administration

10 Year Award

Edward Audi

Student and Academic Technologies

10 Year Award

Audrey Baker

Otolaryngology

10 Year Award

David Baltrus

School of Plant Science - Research

10 Year Award

Cyndy Barcelo

James C Wyant College of Optical Sciences

10 Year Award

Franklin Barile

Alumni & Development

10 Year Award

Michael Barker

Ecology and Evolutionary Biology

10 Year Award

Leila Barraza

Community, Environment and Policy

10 Year Award

Sevapriya Barrier

Office of Institutional Equity

10 Year Award

Margine Bawden

County Office - Apache County

10 Year Award

Kevin Bays

Steward Observatory

10 Year Award

Mark Beilstein

School of Plant Science - Research

10 Year Award

Laura Bejarano Bracamonte

University Information Technology Services Administration

10 Year Award

Anjelina Belakovskaia

Finance

10 Year Award

Argelia Benavides

Pediatrics

10 Year Award

Carina Bennett

Lunar and Planetary Lab

10 Year Award

Benjamin Bessick

Humanities Administration

10 Year Award

Olga Bever

Social and Behavioral Sciences Administration

10 Year Award

Keri Bishop

Psychology

10 Year Award

Molly Bolger

Molecular and Cellular Biology

10 Year Award

Timothy Bolger

Molecular and Cellular Biology

10 Year Award

Christian Bolyard

Large Binocular Telescope Observatory

10 Year Award

Leslie Bonilla

Department of Environmental Science - Research

10 Year Award

Marlise Bourland

Physiology

10 Year Award

Lacey Bouzan Singh

James C Wyant College of Optical Sciences

10 Year Award

Victor Braitberg

The Honors College

10 Year Award

Rosemary Brandt

CALS Career & Academic Services

10 Year Award

Tara Brinton

BIO5 Institute

10 Year Award

Phyllis Brodsky

Office of Instruction and Assessment

10 Year Award

Tammie Brown

James C Wyant College of Optical Sciences

10 Year Award

Iris Budinoff

Bursar

10 Year Award

James Buizer

School of Natural Resources and The Environment - Research

10 Year Award

Shane Burgess

Agriculture Administration

10 Year Award

Vanessa Buzzard

School of Natural Resources and The Environment - Research

10 Year Award

Bryden Cais

Mathematics

10 Year Award

Maria Canez

Residential Facilities

10 Year Award

Christopher Cantrell

Housing & Residential Life

10 Year Award

Kristinmae Cardoza

COM Phoenix Academic Affairs

10 Year Award

Tara Carr

Medicine

10 Year Award

Jose Carranza

Facilities Management Maintenance Services

10 Year Award

Esmeralda Castillo

County Office - Pinal County

10 Year Award

Laura Caywood

Humanities Administration

10 Year Award

Jorge Cazares

University Police Department

10 Year Award

Scott Cederburg

Finance

10 Year Award

Creighton Chang

Multiple Mirror Telescope Observatory

10 Year Award

Pascale Charest

Molecular and Cellular Biology

10 Year Award

Sergey Cherkis

Mathematics

10 Year Award

Karletta Chief

Environmental Science - Extension

10 Year Award

Shanda Cline

CatCard

10 Year Award

Paul Cluff

Maricopa Agricultural Center - Research

10 Year Award

Christopher Cokinos

English

10 Year Award

Cynthia Condit

Law Library

10 Year Award

Thongsouk Coneway

Human Resources

10 Year Award

Josephine Contreras

Facilities Management Custodial

10 Year Award

Amanda Cooksey

BIO5 Institute

10 Year Award

Margarethe Cooper

Animal & Comparative Biomedical Sciences-Ins

10 Year Award

Rosa Cope

Veterinary Medicine Administration

10 Year Award

Mandi Corenblum

Neurology

10 Year Award

Peter Corrigan

Student Engagement and Career Development

10 Year Award

Beaney Cota

Student Food Service

10 Year Award

Scott Cowell

Department of Environmental Sciences-Ins

10 Year Award

Stephen Cowen

Psychology

10 Year Award

Jonathan Cox

Veterinary Medicine Administration

10 Year Award

James Cresawn

CALS Communications and Technologies

10 Year Award

Rachel Crookston

Research Administration

10 Year Award

Danielle Crosby

Admissions and New Student Enrollment

10 Year Award

Aracely Cruz

Facilities Management Custodial

10 Year Award

Faiz Currim

Management Information Systems

10 Year Award

Maria Dancil

Campus Health and Wellness

10 Year Award

Geacomo Danese Soto

Campus Agriculture Center

10 Year Award

Adam Davi

Arizona Online

10 Year Award

Lisa Davidson

Immunobiology

10 Year Award

Luis Carlos Davis

Office of Instruction and Assessment

10 Year Award

Charley Dejolie

Access and Information Services

10 Year Award

Leslie Dennis

Epidemiology and Biostatistics

10 Year Award

Jendar Deschenes

Public Health Administration

10 Year Award

Venkata Desireddy

University Analytics and Institutional Research

10 Year Award

Sarah Desoky

Medical Imaging

10 Year Award

Long Diep

Engineering Administration

10 Year Award

Brand Diguardi

Office of the Registrar

10 Year Award

Peter Dilks

Student Food Service

10 Year Award

Rebecca Dillie

Campus Health and Wellness

10 Year Award

Wayne Dixon

Entomology - Research

10 Year Award

Katrina Dlugosch

Ecology and Evolutionary Biology

10 Year Award

Kristin Doran

Spanish and Portuguese

10 Year Award

Kathleen Draper

COM Phx Internal Medicine

10 Year Award

Melody Dugie

College of Applied Science and Technology

10 Year Award

Armando Durazo

Chemical and Environmental Engineering

10 Year Award

Emily Dykstra

Molecular and Cellular Biology

10 Year Award

Shannon Edwards

Senior Vice President Health Sciences

10 Year Award

Aaron Ekstrom

Mathematics

10 Year Award

Malcolm Elliott

Student and Academic Technologies

10 Year Award

Mary Ellis

Research Admin Services

10 Year Award

Diaa Elshikha

Biosystems Engineering - Research

10 Year Award

Karina Enriquez

Senior Vice President Health Sciences

10 Year Award

Mindy Fain

Medicine

10 Year Award

Laura Farrell-Wortman

Cancer Center Division

10 Year Award

Ana Fernandez-Colores

Residential Facilities

10 Year Award

Rosie Fernety

Administration and Athletics

10 Year Award

Elvira Fike

Administration

10 Year Award

Lawrence Fisher

School of Natural Resources and The Environment - Research

10 Year Award

Cornelia Forsyth

County Office - Cochise County

10 Year Award

Terry Forsyth

Large Binocular Telescope Observatory

10 Year Award

James Fulford

Pharmacy Administration

10 Year Award

Janet Funk

Medicine

10 Year Award

Francis Gacon III

Steward Observatory

10 Year Award

Annette Gallardo

COM Academic Affairs

10 Year Award

Rachel Gallery

School of Natural Resources and The Environment - Research

10 Year Award

Andras Gaspar

Steward Observatory

10 Year Award

Misty Gaudern

University Police Department

10 Year Award

Allison Giddings

Campus Recreation

10 Year Award

Denise Godoy

Housing & Residential Life

10 Year Award

Daniel Gonzales

Humanities Administration

10 Year Award

Tanya Gonzales

Arizona Public Media Administrative Services

10 Year Award

Dianne Goodridge

Campus Health and Wellness

10 Year Award

Amy Graham

Chemistry & Biochemistry - Sci

10 Year Award

Reynaldo Granillo

AZ Inst for Resilience

10 Year Award

Kindall Gray

English

10 Year Award

Aspen Green

Arizona Arts Live

10 Year Award

Janae Gregston

School of Accountancy

10 Year Award

Lynn Gries

Surgery

10 Year Award

David Guttman

COM Phoenix Academic Affairs

10 Year Award

Samantha Guzman

Student Success and Retention Innovation

10 Year Award

Lane Hammond

Dept of Civil and Architectural Engineering and Mechanics

10 Year Award

Qing Hao

Aerospace and Mechanical Engineering

10 Year Award

Leslie Hargrove

Asthma and Airway Disease Research Center

10 Year Award

Michael Hartley

Disability and Psychoeducation Studies

10 Year Award

Jennifer Hartmark-Hill

College of Medicine Phx Family, Community & Preventative Med

10 Year Award

Matthew Hashim

Management Information Systems

10 Year Award

Mariam Hawatmeh

Management and Organizations

10 Year Award

Darci Hazelbaker

School of Architecture

10 Year Award

Jessica Helbling

Engineering Administration

10 Year Award

Heather Hendrych

Medicine

10 Year Award

Licett Hernandez

Student Administration Systems Group

10 Year Award

Kathleen Hertenstein

English as a Second Language

10 Year Award

Susan Hester

Chemistry & Biochemistry - Sci

10 Year Award

Charles Hill

Office of Instruction and Assessment

10 Year Award

Derek Hoffman

Geosciences

10 Year Award

Helen Horetski

Student Financial Aid

10 Year Award

Perlana Howard

School of Anthropology

10 Year Award

David Huber

School of Art

10 Year Award

Janice Hull

Computer Science

10 Year Award

J Humphreys

Tech Transfer Arizona

10 Year Award

Amanda Hunt

Humanities Administration

10 Year Award

Kelle Hyland

BIO5 Institute

10 Year Award

Christina Inocencio

School of Government and Public Policy

10 Year Award

A F M Tariqul Islam

Molecular and Cellular Biology

10 Year Award

Wendy Isner

Procurement and Contracting Services

10 Year Award

Charlene James

Arizona Student Unions

10 Year Award

John Jewett

Chemistry & Biochemistry - Sci

10 Year Award

Kitsie Johnson

Sarver Heart Center

10 Year Award

Teresa Joy

Entomology - Research

10 Year Award

Kenneth Kanipe

Geosciences

10 Year Award

Chrysanthe Kapuranis

Human Resources

10 Year Award

Andrew Kelley

Risk Management and Safety

10 Year Award

Steve Kelly

Treasury

10 Year Award

Richard Kirkpatrick

IT Service Management

10 Year Award

Lisa Kiser

College of Nursing

10 Year Award

Ivan Klein

Campus Recreation

10 Year Award

James Knepler

Medicine

10 Year Award

Sara Knepper

Education - Dean's Office

10 Year Award

Lori Knight

County Office - Graham County

10 Year Award

Kathy Knop

Facilities Management Business Services

10 Year Award

Bryna Koch

Rural Health Office

10 Year Award

Jeffrey Kohler

Administration and Athletics

10 Year Award

Elise Konigsberg

Campus Health and Wellness

10 Year Award

Cindy Kontowicz

Large Binocular Telescope Observatory

10 Year Award

Larry Kull

Think Tank

10 Year Award

Anne Kurtin

Student Engagement and Career Development

10 Year Award

Darlene Lacroix

College of Nursing

10 Year Award

Ciera Lammers

Campus Health and Wellness

10 Year Award

Mary Lawler

Mathematics

10 Year Award

Theresa LeGros

Nutritional Sciences-Ext

10 Year Award

Derek Lemoine

Economics

10 Year Award

Sarah LeRoy

AZ Inst for Resilience

10 Year Award

Dana Lewallen

Cancer Center Division

10 Year Award

J Jill Lewis

Engineering Administration

10 Year Award

Rongguang Liang

James C Wyant College of Optical Sciences

10 Year Award

Aaron Lien

School of Natural Resources and The Environment - Research

10 Year Award

Jose Lizarraga

Facilities Management Maintenance Services

10 Year Award

Adrian Loeff

Steward Observatory

10 Year Award

Guadalupe Lopez Nino

Residential Facilities

10 Year Award

Nathan Lothrop

Asthma and Airway Disease Research Center

10 Year Award

Andrew Lowman

James C Wyant College of Optical Sciences

10 Year Award

Charles Lynn

Planning, Design and Construction

10 Year Award

Philip Maben

Administration and Athletics

10 Year Award

Frances Machado

Residential Facilities

10 Year Award

John Mackey

School of Architecture

10 Year Award

Lalitha Madhavan

Neurology

10 Year Award

Jessica Maerz

School of Theatre Film and Television

10 Year Award

Roseann Mankel-Stofelano

Flandrau Science Center

10 Year Award

Ronald Mann

Facilities Management Custodial

10 Year Award

Daniel Marrone

Astronomy

10 Year Award

Nicole Marrone

Speech Language and Hearing Sciences

10 Year Award

Sonya Martyna-Seaman

Curricular Affairs

10 Year Award

John Masterson

Engineering Administration

10 Year Award

Luciano Matzkin

Entomology - Research

10 Year Award

Tod McCauley

Tech Transfer Arizona

10 Year Award

Thomas McDonald

Business Affairs Office

10 Year Award

Riley Mcisaac

Management Information Systems

10 Year Award

Jean Mclain

Water Resources Research Center-Res

10 Year Award

George McLoof

English

10 Year Award

Jennifer Mcstotts

The Honors College

10 Year Award

Cheree Meeks

The Honors College

10 Year Award

John Melillo

English

10 Year Award

Christine Melton

Research Admin Services

10 Year Award

Michael Melton

Facilities Management Maintenance Services

10 Year Award

Christina Mena

Research, Innovation & Impact

10 Year Award

Chelsea Meraz

COM Phoenix Campus Administration

10 Year Award

Megan Mesches

Residential Facilities

10 Year Award

Paul Michas

School of Accountancy

10 Year Award

David Miller

Enrollment Marketing

10 Year Award

Jennifer Miner

Surgery

10 Year Award

Sandy Mitchell

Postal Services

10 Year Award

Michelle Mixer

Alumni & Development

10 Year Award

Jesus Montiel

Facilities Management Maintenance Services

10 Year Award

David Moore

School of Natural Resources and The Environment - Research

10 Year Award

Marina Mora

Social and Behavioral Sciences Administration

10 Year Award

Christopher Morton

Medicine

10 Year Award

Kathleen Morzinski

Steward Observatory

10 Year Award

Ayman Mostafa

County Office - Maricopa County

10 Year Award

Joaquin-Jude Murphy

Nutritional Sciences-Ext

10 Year Award

Elia Nazarenko

Technology Strategy and Services

10 Year Award

Diane Nelson

Human Resources

10 Year Award

Linda Nelson

COM Phoenix Academic Affairs

10 Year Award

Graham Newsham

Student and Academic Technologies

10 Year Award

Valentine Nfonsam

Surgery

10 Year Award

Ashton Norman

Community, Environment and Policy

10 Year Award

Thomas Nuno

Epidemiology and Biostatistics

10 Year Award

Bernadette Olson

Biosphere 2

10 Year Award

Ruth Ore'Giron

Spanish and Portuguese

10 Year Award

Fernanda Ortiz

English as a Second Language

10 Year Award

Maria Ortiz

Facilities Management Custodial

10 Year Award

Bruce Overland

Facilities Management Maintenance Services

10 Year Award

Nicole Pagowsky

Research and Learning

10 Year Award

Rosa Palomino

Residential Facilities

10 Year Award

Alejandra Pama

Cancer Center Division

10 Year Award

Klearchos Papas

Surgery

10 Year Award

David Parizek

AHSC Research Support

10 Year Award

Sairam Parthasarathy

Medicine

10 Year Award

Joseph Pecjak

Residential Facilities

10 Year Award

Ricky Pierson

Steward Observatory

10 Year Award

Nicole Pikaard

College of Nursing

10 Year Award

Margaret Pitts

Graduate College Administration

10 Year Award

Abby Pool

Student Financial Aid

10 Year Award

Derrick Pooyouma

Eller Undergraduate Programs

10 Year Award

Heidi Pottinger

Health Promotion Sciences

10 Year Award

Nicholas Prevenas

Communications

10 Year Award

Eric Price

Physiology

10 Year Award

Vanessa Quintana

University Information Technology Services Administration

10 Year Award

Gustavo Rahmer

Large Binocular Telescope Observatory

10 Year Award

Leslie Ralph

Campus Health and Wellness

10 Year Award

Amy Ramirez

Campus Health and Wellness

10 Year Award

Cristina Ramirez

English

10 Year Award

Candy Ramos

County Office - Pinal County

10 Year Award

Erica Rankin

UAHS Communications

10 Year Award

Rokelle Reeve

County Office - Mohave County

10 Year Award

Benjamin Renquist

Animal & Comparative Sciences-Res

10 Year Award

Shane Riches

School of Theatre Film and Television

10 Year Award

Rebecca Richmond

Alumni & Development

10 Year Award

Mitchell Riley

Arizona Public Media Content Production

10 Year Award

Tammie Rippberger

Immunobiology

10 Year Award

Cindy Rishel

College of Nursing

10 Year Award

Dana Robbins-Murray

Housing & Residential Life

10 Year Award

Michelle Robinson

University Police Department

10 Year Award

Cori Rodriguez

Karl Eller Graduate School of Management

10 Year Award

Karen Rogge-Miller

College of Medicine Phx Emergency Medicine Research Center

10 Year Award

David Romano

School of Anthropology

10 Year Award

Emily Ross

Admissions and New Student Enrollment

10 Year Award

Bart Rossmann

Humanities Administration

10 Year Award

Kathleen Rowan

James C Wyant College of Optical Sciences

10 Year Award

Daniel Russell

Philosophy

10 Year Award

Jazmin Saavedra

Student Services Admin

10 Year Award

Karen Sanson

Secretary of the University

10 Year Award

Paul Sarando

BIO5 Institute

10 Year Award

Rosa Saucedo

Tech Transfer Arizona

10 Year Award

Alegra Savage

Access and Information Services

10 Year Award

Linda Schadler

James C Wyant College of Optical Sciences

10 Year Award

Sunder Sethuraman

Mathematics

10 Year Award

Kyle Sharp

School of Information

10 Year Award

Sonia Shiri

School of Middle Eastern and North African Studies

10 Year Award

Patricia Sias

Communication

10 Year Award

Richard Sias

Finance

10 Year Award

Mary Simons

UA Library Administration ADM

10 Year Award

John Smith

Cellular and Molecular Medicine

10 Year Award

Marian Smith

College of Nursing

10 Year Award

Edward Spearly

Facilities Management Utilities

10 Year Award

Patricia Stankiewicz

Residential Facilities

10 Year Award

Daniel Stark

Astronomy

10 Year Award

Ashley Stewart

School of Natural Resources and The Environment - Research

10 Year Award

Rhonda Stewart

Bureau of Applied Research in Anthropology

10 Year Award

Rosaura Stewart

County Office - Santa Cruz County

10 Year Award

Khuyen Stroud

RII Business Services

10 Year Award

Crystal Stubbins

Pediatrics

10 Year Award

Yuzuru Takashima

James C Wyant College of Optical Sciences

10 Year Award

Maria Tecson

Arizona Global

10 Year Award

Aaron Tesch

College of Applied Science and Technology

10 Year Award

Jennifer Teske

Nutritional Sciences - Research

10 Year Award

Elliott Tritz

Administration and Athletics

10 Year Award

Ronald Trosper

American Indian Studies Program

10 Year Award

Valerie Trouet

Tree Ring Laboratory

10 Year Award

Tolga Turker

Orthopedic Surgery

10 Year Award

Barbara Tyson

Facilities Management Maintenance Services

10 Year Award

Jana Uren

Biosystems Engineering - Research

10 Year Award

Joseph Valacich

Management Information Systems

10 Year Award

Ricardo Valerdi

Systems and Industrial Engineering

10 Year Award

Joost Van Haren

Biosphere 2

10 Year Award

Carol VanHoesen

James C Wyant College of Optical Sciences

10 Year Award

Jill Verbridge

Campus Health and Wellness

10 Year Award

Gloria Verdin

Karl Eller Graduate School of Management

10 Year Award

Alma Verdugo

Occupational Health

10 Year Award

Norma Viramontes

Residential Facilities

10 Year Award

Jeannette Voci

Marketing

10 Year Award

Roy Wageman

UAHS Communications

10 Year Award

Michael Wagner

Large Binocular Telescope Observatory

10 Year Award

Sandra Ward

Television Production Services

10 Year Award

Sarah Warren

Hydrology and Atmospheric Sciences

10 Year Award

Leanne Weigel

Park Student Union

10 Year Award

Jonathan Weinberg

Philosophy

10 Year Award

William Welch

English as a Second Language

10 Year Award

Matthew Wenger

Astronomy

10 Year Award

Traci Wheatley

Facilities Management Maintenance Services

10 Year Award

Edmund White

Department of Public and Applied Humanities

10 Year Award

Christine Wong

Student Financial Aid

10 Year Award

Gregory Woodhead

Medical Imaging

10 Year Award

Donald Woodrum

Facilities Management Maintenance Services

10 Year Award

Tiemen Woutersen

Economics

10 Year Award

Jason Wright Moran

Park Student Union

10 Year Award

Hsin-Jung Wu

Immunobiology

10 Year Award

Lisa Yanez-Fox

COM Phoenix Academic Affairs

10 Year Award

Monica Yellowhair

Cancer Center Division

10 Year Award

Jianjun Yin

Geosciences

10 Year Award

Megan Young

Center for Middle Eastern Studies

10 Year Award

Le Yu

Ophthalmology and Vision Sciences

10 Year Award

Tirdad Zangeneh

Medicine

10 Year Award

Thomas Zega

Lunar and Planetary Lab

10 Year Award

Huruy Zerzghi

Department of Environmental Science - Research

10 Year Award

Hao Zhang

Mathematics

10 Year Award

Alissa Zimmerman

Residential Facilities

10 Year Award

Jonna Zucarelli

Lunar and Planetary Lab

10 Year Award

Derrick Zwickl

Ecology and Evolutionary Biology

10 Year Award